Найди ошибку в каждом предложении и впиши правильный ответ в пропуски 1. I have got a nice

Найди ошибку в каждом предложении и впиши правильный ответ в пропуски 1. I have got a niceboxes. It is green and yellow. __________________________. 2. I have got five fox. They are red. ________________. 3. He has got three car. They are big. _____________. 4. She has got a doll. It has three eye. __________________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I have got a nice box. It is green and yellow. 2) I have got five foxes. They are red. 3) He has got three cars. They are big. 4)She has got a doll. It has two eyes. Вроде так))