Names. 1. 2. usually. Sometime. never. usuall.Sometimes. neve. 3. usually.Sometimes.never. Play football. Help mum. Watch TV. Wash a face. Drink milk ...

Names. 1. 2. usually. Sometime. never. usuall.Sometimes. neve. 3. usually.Sometimes.never. Play football. Help mum. Watch TV. Wash a face. Drink milk cook. Запитай однокласників за зразком і постав в табл. Відмітки. Потім розкажи про своїх однокласників. Example: - Do you usually play football? - I sometimes play football. Sveta never plays football. / Nick usually plays football.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you  usually Help mum? I usually Help mum. Nick never Help mum.  Sveta  sometimes  Help mum.  Do you usually  Watch TV.?  I sometimes Watch TV.  Sveta never Watch TV. Nick usually Watch TV Do you  usually Wash aface. ?  I sometimes Wash a face. / Nick usually Wash a face. Sveta never Wash a face.  Do you usually Drink milk  ? I never Drink milk   Nick usually Drink milk  Sveta sometimes Drink milk   Do you usually cook. ?  I sometimes cook. Nick never cook Sveta  usually cook