Написать 5п-2с с глаголом to be в прошедшем времени (Past) написать 5п-2с с глаголом действие в прошедшем времени (Past)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I didn't go there yesterday. Did you go to cafe one week ago? I didn't work two years ago. Did you what the date was yesterday? I didn't walk to the park five days ago. I liked dogs. I drew a paint I walked with my friends. I ate with my Dad. You wrote a letter for me.