Написать эссе 50 слов почему мне нравится школа

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
школа: увлекательная нужная полезная веселая позновательная любимая близкая дружелюбная теплая большая красивая...(дальше сам)
Гость
School is a very great place, because there are a lot of my friends. I like my school, because there are not strict teachers and I can be clever because they very good learn me. I have funny times with my friends in school. School is plase, which help me become a good person.