Написать на английском придложения положительные отрецательное вопросительное

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
London is the capital of UK I don't play tennis How are you?
Гость
1.I do morning exercises every day . I don't do morning exercises every day. Do you do morning exercises every day ? 2.I can cook everything. I can't cook everything. Can you cook everything? 3.I watch TV every evening. I don't watch TV every evening. Do you watch TV every evening?