Написать письмо своему другу по переписке о том, как ты был в зоопарке. Задать 2 воп

Написать письмо своему другу по переписке о том, как ты был в зоопарке. Задать 2 вопроса
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear (вставь имя, которое тебе нравится), Thank you for your letter. It was very interesting. Yesturday I was at the ZOO. I saw many animals there! Most of them are dangerous. There were penguins, elephants, giraffes and many other animals. But my favorite was panther. What is your favorite animal? Is there a ZOO in your city? ...