НАПИСАТЬ ПОЛНОЕ РЕШЕНИЕ!!!!!!!!! 1. Феніл кетону рія успадковується за аутосомно-рецесивним типом. У родині, де мати й батько здорові, народився хлопчик, хворий на фенілкетонурію. Які генотипи дружини і чоловіка за даним геном?...

НАПИСАТЬ ПОЛНОЕ РЕШЕНИЕ!!!!!!!!! 1. Феніл кетону рія успадковується за аутосомно-рецесивним типом. У родині, де мати й батько здорові, народився хлопчик, хворий на фенілкетонурію. Які генотипи дружини і чоловіка за даним геном? А) АА І Аа В) АА І АА С) Аа І Аа О) Аа І аа Е) Аа І АА І 1 2. Ген, шо зумовлює у людини темну емаль зубів-домінантний і локалізується в аутосомі. Чоловік є гомозиготою за цим домінантним геном, а його дружина має нормальний колір емалі зубів. Яка біологічна закономірність лежить в основі успадкування такої ознаки у дітей пього подружжя? A) Закон одноманітності гібридів 1-го покоління О) Явище зчепленого успадкування генів B) Закон розщеплення Е) Явище успадкування, зчепленого зі статтю. C) Закон незалежного успадкування ознак 3. Алельні гени-це A) Гєни, які знаходяться в одній хромосомі B) Гени, які знаходяться в не гомологічних хромосом C) Гєни, які знаходяться в однакових локусах гомологічних хромосом Б) Гени, які визначають не альтернативні ознаки Е) Гєни, які успадковуються за законами Г. Менделя 4. Визначити ймовірність народження дитини з нормальною формою та положенням зубів у сім'ї, де батько і мати мають великі виступаючі вперед зуби, і є гетерозиготами: А) 0% В) 100% С) 50% Б) 75% Е) 25% 5. Виберіть вірне визначення фенотипу: A) Диплоїдний набір хромосом соматичної клітини організму. B) Гаплоїдний набір хромосом у статевій клітині. C) Сукупність всіх генів організму . Б) Сукупність зовнішніх та внутрішніх ознак організму, які формуються в ході його індивідуального розвитку під впливом умов зовнішнього середовища. Е) Сукупність генів у статевих хромосомах. 6. Яке співвідношення генотипів у потомстві при аналізую чому схрещенні, якщо аналізується гетерозигота за однією парою алель них генів: а) 3:1 єб) 9:3:3:1 в) 1:1 г) немає розщеплення? 7. Які положення належать до характеристики генотипу: а) набір генів у статевих клітинах в) сукупність зовнішніх і внутрішніх ознак організму б) Гаплоїдний набір хромосом г) система генів, яка локалізована у хромосомах соматичних клітин 8. Випишіть типи гамет, які утворюються у особин з таким генотипом: а) у особин з генотипом АА г) у особин з генотипом ААвв б) з генотипом Вв д) у особин з генотипом ААссДД в) з генотипом Сс 9. У людини полідактирія (ген А) домінує над нормальною кількістю пальців - п'ятипалістю (а), а короткозорість (В) - над нормальним зором (в). Визначити кількість пальців і зору у людей з такими генотипами: а) АаВВ б) ааВВ 10. Організм має генотип АаВвСс. Скільки буде одержано в його потомстві можливих класів генотипів і фенотипів при самозапиленні (у випадку повного та неповного домінування генів)?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Лень писать полные объяснения, поэтому я думаю сам(а) сообразишь как написать 1. С если оба родителя здоровые, а ребёнок родился с фенилкетонурией, то оба родителя гетерозиготные(Аа). 2. А Отец гомозиготный(АА), если у матери нормальный цвет зубов, то она гомозиготная по рецесивному аллелю(аа), АА х аа - Аа, Аа, Аа. Аа(закон единообразия гибридов). 3. С аллельные гены, это те которые отвечают за один признак, а значит в гомологичных хромосомах они находятся в одинаковых местах(локусах). 4. Е у родителей большие и выступающие вперед зубы, при этом они гетерозиготны. Здесь либо работает эффект неполного доминирования, либо большие и выступающие зубы это доминантные признаки. Будем считать, что это доминантный признак. Тогда гомозигота по рецесивному будут нормальные зубы: Аа х Аа - АА, Аа, Аа, аа - 25% 5. Б фенотип это совокупность признаков данного организма. 6. В(наверное) странная задача. Говорят анализирующее скрещивание и при этом пишут гетерозиготу, когда при анализирующем скрещивании берут рецесивную гомозиготу и особь с доминантным признаком, чтобы узнать какой у этой особи генотип. Бред короче. 7. А и Г генотип - это совокупность генов данного организма, что включается в себя гены как в соматических клетках, так и половых хромосомах. 8.  а) все особи будут иметь АА(не возникают новые комбинации) б)25% будут ВВ, 50% будут Вв, 25% будут вв(Вв х Вв - ВВ, Вв, Вв, вв) в)25% будут СС, 50% будут Сс, 25% будут сс(Сс х Сс - СС, Сс, Сс, сс) г) все особи будут иметь генотип ААbb(не возникают новые комбинации) д)все особи будут с генотипом ААссДД(не возникает новых комбинаций) новых комбинаций не возникает в вариантах А, Г и Д потому что особи гомозиготные и скрещиваясь между собой генотипы остаются одинаковыми. 9.  а)человек с полидактилией и короткозоркостью. б)человек с 5-ю пальцами и короткозоркостью. 10. долго писать, лень(сори).