Написать предложения с глаголами на букву e. f. g. Из таблицы неправильных глаголов. Всего 14 предложений с глаголами: ate fell fed felt fought found flew forgot forgave froze got gave went grew

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Someone ate all food from the fridge I felt very bad yesterday I firgot to do my homework I got a new phone She gave me this box Plants grew very fast. I found 5 dollars in school