Написать следующие предложения во временах Past Simple и Future Simple: a) Learning foreign languages is very important in our life. b) Diplomats, managers and customs officer learn foreign languages. c) He doesn`t know Spanish.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Past Simple: a) Learning foreign languages was very important in our life. b) Diplomats, managers and customs officers learnt foreign languages. c) He didn`t know Spanish.  Future Simple: a) Learning foreign languages will be very important in our life. b) Diplomats, managers and customs officers will learn foreign languages. c) He will not know Spanish.