Написать в кратком на английском языке мой любимое блюдо 4 класс

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite meal is pizza. I really like pepperoni pizza. My family orders pizza every weekend. I know that eating pizza is not really healthy but it is very delicious. Often I eat pizza with apple juice. Apple juice is very tasty. Also I like to seat on the sofa and eat popcorn while watching movies. Popcorn is my second favorite meal.