Напиши, что это не так. Образец: Shi is watching TV.-She isn't watching TV. They are playing the piano.- I am talking.- He is writing.- She is dansing.- We are jumping.- She is walking.- We are watching TV.- You are driving a c...

Напиши, что это не так. Образец: Shi is watching TV.-She isn't watching TV. They are playing the piano.- I am talking.- He is writing.- She is dansing.- We are jumping.- She is walking.- We are watching TV.- You are driving a car.- I am reading.- He is making a sandcastle.- They are painting a picture.- You are singing a song.-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Правильнее было бы сказать:They are drawing a picture.
Гость
They aren't playing the piano I amn't talking He isn't writting She isn't dansing We aren't jumping She isn't walking We aren't watching TV You aren't driving a car I amn't reading He isn't making a sandcastle They aren't painting a picture You aren't singing a song