Напиши как ты вежливо попросишь то, что хочешь смотри в образец. 1.You want to go to the park. May i go to the park please? 2. You want to go to the cinema. ............................... 3. You want to play computer games....

Напиши как ты вежливо попросишь то, что хочешь смотри в образец. 1.You want to go to the park. May i go to the park please? 2. You want to go to the cinema. ............................... 3. You want to play computer games. .................................................... 4. You want to watch a DVD. .................................................... 5. You want to eat some ice cream . ............................................ 6. You want to take two apples to school. ..................................................... PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!! Плиззззззззззз!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. May I go to cinema, please?  3. May I play computer games, please?  4. May I watch a DVD, please?  5. May I eat some ice cream, please?  6. May I take two apples to school, please?