Напиши краткий ответ. 1.- Are you a pupil? -- Yes, ........... 2.- Are you pupils? -- Yes,................ 3.-Have they got a pet? -- Yes, ................,. 4.- Does Nick like to ski? -- Yes, ................. 5.- Can Fred tak...

Напиши краткий ответ. 1.- Are you a pupil? -- Yes, ........... 2.- Are you pupils? -- Yes,................ 3.-Have they got a pet? -- Yes, ................,. 4.- Does Nick like to ski? -- Yes, ................. 5.- Can Fred take the box? -- Yes,.,...............
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Yes I am 2 Yes I am 3 Yes They have 4 Yes he does 5 Yes he can
Гость
1. Yes, I am. 2. Yes, I am. 3. Yes, they have. 4. Yes, he does. 5. Yas, he can.