Напиши по образцу.образец:play a game (he)-HES PLAYING A GAME. 1drive a car (she) 2make s sandcastle (I) 3watch TV (you) 4paint a picture(they) 5play the piano (we) 6sing a song(he) 7dance (I) 8talk (they) 9walk (she)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 She is driving a car. 2 I am making a sandcastle. 3 You are watching TV. 4 They are painting a picture. 5 We are playing the piano. 6 He is singing a song. 7 I am dancing. 8 They are talking. 9 She is walking.