Напиши предложения, расставив слова в правильном порядке 1 do you fruit eat 2 your friend English does speak 3 cows do bikes ride 4 read newspapers do parents your 5 your does drive teacher a car 6 a read does giraffe books...

Напиши предложения, расставив слова в правильном порядке 1 do you fruit eat 2 your friend English does speak 3 cows do bikes ride 4 read newspapers do parents your 5 your does drive teacher a car 6 a read does giraffe books 7 do sleep birds night every 8 plance does doctor a fly a
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do you eat fruit? 2. Does your friend speak English? 3. Do cows ride bikes? 4. Do your parents read newspapers? 5. Does your teacher drive a car? 6. Does a giraffe read books? 7.  Do birds sleep every night? 8. Does a doctor plance a fly?