Напиши семь предложений, используя таблицу I -            like/likes  -        nice Toys He   -         have/has    -       English songs She -                                     red bikes They-                    ...

Напиши семь предложений, используя таблицу I -            like/likes  -        nice Toys He   -         have/has    -       English songs She -                                     red bikes They-                                      cute dolls The   -                                    children nice cakes We-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like English songs He has nice toys She likes cute dolls They have nice toys We likes children nice cakes The have red bikes