Напиши,что любят и не любят есть члены твоей семьи и твой друг.образец:My grandma likes vegetables,but she doesn't like chips.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My grandma likes vegetables,but she doesn't like chips. My mother likes apples but she doesnt like oranges My father likes chicken but he doesnt like potatoes. My friend likes pizza but he doesnt like sushi. My grandfather likes fish but he doesn't like rice. I like fruit but I don't like soup.