Напиши,где работают эти люди. 1) A teacher works at a 2) Workers 3) A Businessman 4) Doctors 5) AN economist 6) A dentist 7) Engineers

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) A teacher works at a school 2) Workers - at a factory 3) A Businessman - in an office 4) Doctors - at a hospital 5) AN economist - in a bank 6) A dentist - at a clinic 7) Engineers - at a research institution