Напишите 11 предложений с 11 глоголами исключениями которые никогда не употребляются во времени present continuous. Слова( want. Like.love.hate.know.understand . Recognize.be.HAVE.see.hear Пожалуйста. Правельно. Дам 10 баллов.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I want to find somebody who will understand me. 2)I like that moments I feel happy at. 3)People loved Diana for her beauty and kindness. 4)I hate two-faced people 5)She knows what you think about her, don't lie any more. 6)Does everybody understand this topic? 7)I recognise I am frivolous. 8)She is a very clever and intelligent girl. 9)They have got a lot og things we have never dreamed about. 10)I see her every day when I come back home. 11)Do you hear this awful sound?