Напишите 2-3 предложения на английском языке с советами от интернет зависимости

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The people who waste too much time looking through the Internet should spend less and less time with their computers every day. They should also try and spend time doing something else. For example, they should play a little with their friends outside.