Напишите маналагичнае выказванне на тэму : навуковы стыль !! Помогите пожалуйста ______
Ответ(ы) на вопрос:
Навуковы стыль выкарыстоўваецца ў навуковых даследаваннях па розных галінаў ведаў, напрыклад у падручніках, вучэбных дапаможніках па медыцыне, хіміі. Для навуковага стылю не характэрна ўжыванне вобразных, эмацыянальна - экспресіўных моўных сродкаў. Жанры навуковай літаратуры (артыкул, даклад, рэферат, рэзюмэ) . У сучасным навуковым стылі шмат розных умоўных абазначэнняў , схем, табліц.