Напишите о том , что Эдвард делает обычно и что он делал вчера.Пример : finish / work / 3: 30 pm( обычно) , finish / work / 2:00pm ( вчера )Edward usually finishes work at 3:30 pm , but yesterday , he finished work at 2:00 pm В...

Напишите о том , что Эдвард делает обычно и что он делал вчера. Пример : finish / work / 3: 30 pm( обычно) , finish / work / 2:00pm ( вчера ) Edward usually finishes work at 3:30 pm , but yesterday , he finished work at 2:00 pm  Вот предложения -  1.  go / home / by train ( обычно )                                     go / home  / by taxi ( вчера )                                2. eat / dinner / home ( обычно )                                     eat / dinner / restaurant ( вчера )                                   3. go / bed / early ( обычно )                                      go / bed / late (вчера)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Edward usually goes to home by train,but yesterday , he went to home by taxi. 2)Edward usually eats dinner at home,but yesterday he ate dinner in the restaurant. 3)Edward usually went go to bed early, but yesterday , he go to bed late.