Напишите письмо  на английском языке тема письмо другу объём слов любой но не меньше 50 слов 6 класс

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear (имя друга), Hi! How are you? I want to tell you about my winter holidays. My friends and I went to the mountains to go snowboarding. It was amazing and fun, I had a good time. Also we went ski jumping and I felt a lot of extreme emotions. I think, you had interesting winter holiday too. Write back soon. Best wishes, (своё имя) *** 63 words ***