Напишите по-английски местоимения, которые следует употребить в данных предложениях: 1. (Наша) work is dangerous but necessary. 2. (Его) friend is an investigator. 3. Ask (их) about this town. 4. (Ваш) friend is at work. 5...

Напишите по-английски местоимения, которые следует употребить в данных предложениях: 1. (Наша) work is dangerous but necessary. 2. (Его) friend is an investigator. 3. Ask (их) about this town. 4. (Ваш) friend is at work. 5. (Они) met (их) in the pub.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Our. 2.His. 3.Their. 4.Your. 5.They,their.
Гость
1)Our 2)His 3)Their 4)Your 5)They,their