Напишите по Английскому языку"Про моего любимого животного"пожалуста про кота.10преложеней.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have a cat. Her name is Murka. She is very big and she is black. She likes my friends and she likes to play very much. He doesn't like a dogs. She likes to eat meat and fish, but she doesn't like milk. I like my pet very much.