Напишите пожалуйста любой стих белорусского поэта(2 четверостишья) Желательно чт?

Напишите пожалуйста любой стих белорусского поэта(2 четверостишья) Желательно чт??бы легко было учить!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Жаночая гордасць Ёсць звон ручая, ёсць свежасць рос, ёсць веліч вяршыні горнай. I ёсць яшчэ адно з дзівос, гэта — жаночая гордасць. Яна — не прыхамаць, не капрыз, не д'ябальская забава. Глянуць адчужана зверху ўніз — святое жаночае права. Ёсць нешта ў ёй ад гор і зор. Ды ўсё-ткі зямны яшчэ болей позірк яе, яе дакор — аснова зямной любові. Ёсць ветра бег, ёсць каханне наспех, смех, грубы ў сваёй прыроднасці... Самы вялікі мужчынскі наш грэх — грэх супраць ясаночай гордасці. Это на Белорусском)) Надеюсь помогла))Пока-пока)))