Напишите пожалуйста 4 предложения по английскому на тему"Как я слежу за своим здоровьем"7 класс

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
good health is very important for every person. Moreover,there is nothing more important than health. Wise people even say."Health is above wealth",because if you can t study or work properly.Unfortunately having perfect health is almost impossible nowadays.