Напишите пожалуйста, как читается по английски русскими буквами Shop Assistant: Good morning. How can I help you? Greg: Good morning. I am looking for a birthday present for a friend. Shop Assistant: Is it for a girl or a boy?...

Напишите пожалуйста, как читается по английски русскими буквами Shop Assistant: Good morning. How can I help you? Greg: Good morning. I am looking for a birthday present for a friend. Shop Assistant: Is it for a girl or a boy? Greg: It’s for my friend Judy. She is twelve tomorrow. Shop Assistant: What does your friend like doing in her free time? Greg: She likes playing board games and meeting friends. Shop Assistant: What about a jigsaw puzzle then? Greg: That’s a good idea. How much are they? Shop Assistant: This one has 5000 pieces and costs €18. Greg: I’m afraid that’s too expensive. I only have €15. Shop Assistant: Let me see. Does she like painting? Greg: Yes, she loves drawing and making things. Shop Assistant: How about this puppet making set? It’s only €13. Greg: That’s great. I’ll take it. Shop Assistant: Would you like me to wrap it? Greg: Yes please.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
шоп эˈсистэнт: гуд ˈмонин. хaу кэн ай хелп ю?  грег: гуд ˈмонин. ай эм ˈлукин фор э ˈбёсдей приˈзент фор э френд.  шоп эˈсистэнт: из ит фор э гёл ор э бой?  грег: итс фо май френд ˈджуди. ши из туэлв тэˈмороу.  шоп эˈсистэнт: уот даз ё френд лайк ˈдуин ин хё фри тайм?  грег: ши лайкс ˈплейин бод геймз энд ˈмитин френдз.  шоп эˈсистэнт: уот эˈбaут э ˈджигˌсо ˈпазл зен?  грег: зэтс э гуд айˈдиэ. хaу мач а зей?  шоп эˈсистэнт: зис уан хэз 5000 ˈписиз энд костс €18.  грег: айм эˈфрейд зэтс ту иксˈпенсив. ай ˈоунли хэв €15.  шоп эˈсистэнт: лет ми си. даз ши лайк ˈпейнтин?  грег: йес, ши лавз ˈдроин энд ˈмейкин синз.  шоп эˈсистэнт: хaу эˈбaут зис ˈпапит ˈмейкин сет? итс ˈоунли €13.  грег: зэтс грейт. айл тейк ит.  шоп эˈсистэнт: ууд ю лайк ми ту рэп ит?  грег: йес плиз.