Напишите пожалуйста письмо о моем любимом время года. Я если что люблю зиму. Заранее спасибо!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello! Thanks for your last letter ! How are you? Write in next letter.   I would like to talk you about my favorit years time. I like winter very much. The weather in winter is snowy , cold and sometimes sunny. On winter holidays I like to play snowballs ,make a snowman and ski. I also like New Year , becouse there is a lot of presents and tasty food.  And what is your favorite years time? Write in next letter       Best wishes your pen friend...