Напишите пожалуйста сочинение на английском про любимого животного подруги. Подругу зовут Айдана, ее любимое животное кошка

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My friend's name is Aidan. Her favorite animal is a cat. The cat's name is Murka. She is obedient, loves to play. Aidan feeds her and sometimes goes with her to the street. I also want a cat but my parents not allowed to buy