Напишите про спортсмена (любого) name surname nickname occupation nationality born personal details hobbes заранее ?

Напишите про спортсмена (любого) name surname nickname occupation nationality born personal details hobbes заранее ??асибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Name - Evgeniy Surname - Plushenko Ocupation - figure skating Nationality - Russian  Personal detalis - have a sister Lena. growth - 1.78 m. Born - trhird day of november. 1982.