НАПИШИТЕ ПРОИЗНОШЕНИЕ ЭТОГО СТИХА НА РУССКОМ СРОЧНО!!!! an octopus woke up one day and noticed something straight away One leg has vanished out of sight it must have disappeared last night The octopus was in distress Without ...

НАПИШИТЕ ПРОИЗНОШЕНИЕ ЭТОГО СТИХА НА РУССКОМ СРОЧНО!!!! an octopus woke up one day and noticed something straight away One leg has vanished out of sight it must have disappeared last night The octopus was in distress Without eight legs my life*s a mess wallking *s going to be so tough seven legs is Not enough so he phoned up the dolphin Kate and told his probem to his classmate he knew his friend would help him out that*s what friends do he had no doubt Theree minutes later Kate was there holding somethig with great care she gave a smile and softly said dear octopus I found your leg
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Однажды осьминог проснулся и сразу заметил что-то. Одна нога исчезла из его поля зрения она,должно быть,исчезла прошлой ночью Осьминог был в отчаянии Без восьми ног моя жизнь мучительна Будет трудно ходить семь ног не достаточно Поэтому он позвонил дельфину Кейт и рассказал о своей проблеме однокласснику он знал что его друг поможет ему  ведь это то,что люди делают без сомнений Три минуты спустя Кейт пришла держа что-то с большой опекой она улыбнулась и нежно сказала дорогой осьминог я нашла твою ногу