Напишите все числа письменно и переведите,пожалуйста -,,Зебра,,тортын пешерү өчен 5 йомырка,500 г шикәр комы,250 г каймак,7 г сода,5 г уксус,50 г атланмай,60 г сөт,40 г какао кирәк.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Биш(5) йомырка. Биш йөз(500) г шикәр комы. Ике йөз илле(250) г каймак. Җиде(7) сода. Биш(5) г уксус. Илле(50) атланмай. Алтмыш (60) г сөт. Һәм кырык (40) г какао кирәк