Напишите все пять видов вопросов (Общий,специальный,к подлежащему,разделительный,альтернативный) к предложению We will buy a car next year.(на английском), Спасибо заранее)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Will we buy a car next year? What will we buy next year? When will we buy a car? Who will we buy a car next year? We will buy a car next year, won't we? Will we buy a car or a bike next year?