Народ помогите с английским.Простое короткое задание.Нужно составить любые 3 вопроса используя эти конструкции  Excuse me..? Excuse me,do you happen to know who?Would you mind telling me why....?This may sound a stupid question...

Народ помогите с английским.Простое короткое задание.Нужно составить любые 3 вопроса используя эти конструкции  Excuse me..?  Excuse me,do you happen to know who? Would you mind telling me why....? This may sound a stupid question,but I woddlike to know... something else I woodlike to know is... What do you think of.... Can you help me? I wonder when...... В долгу не останусь! =)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
why I missed the train? I would like to know why people do not fly? - What do you think of Einstein's theory? when the world will end?