Найпотужнішим поршневим двигуном у світі є дизель Wartsila-Sulzer RTA96-C. Його максимальна потужність становить 108 920 к.с.,а ККД в два рази більший від ККД звичайного автомобіля і становить 51,7%. Скільки дизельного палива в...

Найпотужнішим поршневим двигуном у світі є дизель Wartsila-Sulzer RTA96-C. Його максимальна потужність становить 108 920 к.с.,а ККД в два рази більший від ККД звичайного автомобіля і становить 51,7%. Скільки дизельного палива витратить цей двигун за тиждень роботи ,якщо розвиває половину своєї максимальної потужності?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Формула для розрахунку ККД : η = [latex] \frac{P}{ P_{0}} [/latex], де: P - потужність двигуна(відома і дорівнює, якщо перевести у Вати, 40 055 330 Вт - половина від максимального значення ), P₀ - потужність згоряння палива.       У свою чергу,   P₀ = [latex] \frac{cm}{t} [/latex] , де с - питома теплота згоряння, для дизельного палива вона становить 42,7 МДж/кг, m - маса палива, яку нам треба знайти, t - час роботи двигуна.  Переведемо 2 тижні у секунди:  60(с)*60(хв)*24(год)*7(дн) = 604 800 секунд Виразимо m з  P₀: m = [latex] \frac{ P_{0} *t}{c} [/latex] У свою чергу, з означення ККД  [latex] P_{0} = \frac{P}{n} [/latex] , де n - ККД(грецьку ета у формули не можна вставити :( ) Тоді загальна формула для розрахунку маси палива буде мати вигляд: [latex]m = \frac{P*t}{c*n} [/latex] Враховуючи, що ККД треба брати не у відсотках, а у долях, тобто η = 0,517 m = [latex] \frac{40 055 330 * 604 800}{0.571 *42 700 000} = 993 592[/latex]кг, або приблизно 993,6 тон.