Назвать події що лягли в основу роману Панаса Мирного" Хіба ревузькі воли,як ясла повні"
Ответ(ы) на вопрос:
Поштовхом до написання роману стала подорож письменника від Полтави до Гадяча. 1874 року у журналі «Правда» було опубліковано нарис «Подоріжжя од Полтави до Гадяча», який і був покладений в основу майбутнього роману. Письменник почув від візника розповідь про «відомого на всю губернію розбишаку» Гнидку, що був засуджений на каторжні роботи, зосталася в пам'яті, «як здоровенний іржавий цвях, забитий в білу стіну його споминів».