Не понимаю где does, где do... Короче туплю...Complete the dialogue. Example: A: Does Jeanette like her work? B: Yes. she does. She loves it. A: _____she clean ihe tank every day? B: Yes. she ____. A: _____ she feed the sharks...

Не понимаю где does, где do... Короче туплю... Complete the dialogue. Example: A: Does Jeanette like her work? B: Yes. she does. She loves it. A: _____she clean ihe tank every day? B: Yes. she ____. A: _____ she feed the sharks every day? B: No. She_____ them three times a week. A: _______ she work every day? B: No. She_______ five days a week.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) does 2) does 3) does 4) doesn't 5) does 6) doesn't