Не поняла как это деать сделайте пожалуйста =) задание на английском =) задание:write the Participle II of the following verbs. Refer to the List of irrengular verbs if necessary. EXAMPLE:say-said  слова: travel,think,take,go,t...

Не поняла как это деать сделайте пожалуйста =) задание на английском =) задание:write the Participle II of the following verbs. Refer to the List of irrengular verbs if necessary. EXAMPLE:say-said  слова: travel,think,take,go,tell,write,play,come,eat,have,give,swim,make, buy,work,do,see,be,run,fall,send,learn,decorate,teach,wash,drive,fly.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
travelled, thought, taken, gone, told, written, played, come, eaten, written, played, come, eaten, had, given, swum, made, bought, wored, done, seen, been, run, fallen, sent, learnt, decorated, taught, washed, driven, flown
Гость
Написать причастие 2 (3 форма глагола) travelled thought taken gone told written played come eaten had given swum made bought worked done seen been run fallen sent learnt decorated told washed driven flown