Невеличкий розказ про крокодила на англійській мові 2 клас нада написать його вигляд як він виглядає наприклад зелений ноги короткі довгий хвіст......... і так далі даю 50 балів

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Crоcodile is very big animal for 3-4 metres long. Live in the south regions of Africa and South America. Crocodiles usually eat at night , meat of antelopes or other animal  he can catch. Lives in the rivers or lakes.