Номер 4 нужно составить 10 предложений по картинкам!!плизачки плиз плиз! Решите упр

Номер 4 нужно составить 10 предложений по картинкам!!плизачки плиз плиз! Решите упр !!!!!!!!!!!!Дам 20 баллов!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. He is getting into the rocket. Which picture is it? 2. He is climbing the ladder. Which picture is it? 3. He is starting. Which picture is it? 4. They are leaving.  Which picture is it? 5. They are landing.  Which picture is it? 6. He is opening.  Which picture is it? 7. He is getting out.  Which picture is it? 8. They are talking.  Which picture is it? 9. He is writing.  Which picture is it? 10. He is saying the word "Hello".  Which picture is it?