Нужен перевод текста только не с переводчика плиз очень нужноБаянауыл – «Баян» деген сөз – әйгілі, айтулы, мәлім, даңқты, белгілі, тұрақты ұғымын; «аула» деген сөз – орын, аймақ, айнала, мекен-жай, маң, т.б. жер атауларын білді...

Нужен перевод текста только не с переводчика плиз очень нужно Баянауыл – «Баян» деген сөз – әйгілі, айтулы, мәлім, даңқты,  белгілі, тұрақты ұғымын; «аула» деген сөз – орын, аймақ, айнала, мекен-жай, маң, т.б. жер атауларын білдіреді.  Климаты тым континенттік (жазы – ыстық, қысы суық). Жер бедері жекелеген жақпар тасты тау шоқыларынан тұрады. Баянауыл тауларының етегінде көптеген бұлақтар, суы мөлдір көлдер (Жасыбай, Сабындыкөл, Торайғыр) бар. Саябақта 20-дан аса археологиялық ескерткіштер, қола дәуірінен қалған қорғандар, тастағы жазулар мен таңбалар, үңгірлер (“Әулиетас”, “Драверт”, “Құмыра”, т.б.) бар. Ұзақ жылдар бойы жел мен судың әрекетінен түрлі мүсіндерге айналған жартастар (“Найзатас”, “Жұмбақтас”, “Көгершін”, “Атбасы”, т.б.) саябақ табиғатына ерекше көрік береді. Саябақтың өсімдіктер дүниесі мен жануарлар әлемі де алуан түрлі. Өсімдіктердің 400-ден астам түрі (қарағай, қайың, қандыағаш, таңқурай, мойыл, долана, т.б.), сондай-ақ, Қазақстанның “Қызыл кітабына” енгізілген жабысқақ қандыағаш, көктем жанаргүлі де осында өседі. Омыртқалы жануарлардың 100-ден аса түрі кездеседі. Сүтқоректілердің 40-тан аса түрлері (арқар, елік, қасқыр, түлкі, сілеусін, борсық, тиін, т.б.) мекендесе, құстардың 50-ден астам түрлері (аққу, қаз, үйрек, құр, шіл, бүркіт, т.б.) ұялайды. Арқар, бүркіт, сұңқылдақ аққу Қазақстанның “Қызыл кітабына” енгізілген. Балықтың 8 түрі (шортан, сазан, оңғақ, алабұға, т.б.) бар. Саябақ аумағы атқаратын қызметіне қарай қорықтық, қорықшалық және демалыс белдемдеріне бөлінген. Қорықтық белдемде шаруашылық жұмыстардың қай түріне болса да тыйым салынып, биологиялық алуан түрлілік, экожүйелер қорғалады. Қорықшалық белдемде шаруашылық жұмыстар белгілі бір тәртіппен шектеулі түрде жүргізіледі. Демалыс аймағына келушілер саны да реттеліп отырады. Баянауыл ұлттық табиғи саябағының табиғат қорғауды, адам игілігі үшін ұқыпты пайдалануды насихаттау ісінде алатын орны ерекше, ғылыми, мәдени және эстетикалық маңызы зор.  Жасыбай – Баянауыл ауданындағы табиғаты көркем, тұйық көл. Жағалауында демалыс үйлері, «Баянтау» туристік базасы, оқушылар дем алатын лагерьлер орналасқан. Көл суы тері ауруларына ем. Жасыбай, Сабындыкөл және Торайғыр көлдерінің алабы жоңғар шапқыншылығы кезінде Жасыбай батыр басқарған қазақ жасақтарының жау бетін қайтарған тарихи жерлердің бірі болған. Көл Жасыбай батыр есімімен аталған. Батырдың Жасыбай жағалауында зираты бар.  Сабындыкөл – «Қозы Көрпеш – Баян сұлу» аңызында айтылғандай, ару Баян бірде шомылып жүріп, қолындағы сабынын көлге түсіріп алыпты. Осылай көлдің суы жұмсақ, кір ашатын қасиетке ие болыпты. Содан Сабындыкөл аталыпты.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Bayanaulsky "Баян" слово - хорошо известный ориентир, вы знаете, приятно,Как известно, понятие стабильной; "Двор" означает место региона и область вокруг адреса и т.д. названия земли.Слишком континентальный климат (жаркое лето и холодная зима). Некоторые рельеф мазей скалистые горные холмы. В Bayanaulsky много родников у подножия гор, прозрачных озер воды (возраст, и Sabandykol, Торайгыр). Более 20 археологических памятников в парке, остальные курганы бронзового века, рок-легенды и символы, пещеры ( "Aulietas", "Драверта" и "Jar" ​​и т.д.). Имеет долгие годы ветра и водных скульптур попытки пород ( "Naizatas", "Жумбактас", "голубь", "лошадь" и т.д.) будет украшать особый характер парка. Широкое разнообразие флоры и фауны парка. Более 400 видов растений (сосна, береза, ольха, малина, вишня, боярышник и т.д.), а также "Красная книга" липкие ольха, весна Адонис здесь растут. Более 100 видов позвоночных. Более 40 видов млекопитающих (дикие овцы, олени, волки, лисы, рыси, барсука, белки и т.д.) видов, более 50 видов птиц (лебеди, гуси, утки, тетерева, июль, орлов и т.д. .) гнездится. Архар, беркут, кликун в "Красную книгу". 8 видов рыб (щука, карп, линь, окунь и т.д.). В зависимости от функций территории заповедника парка, резервов и остальных делится на beldemderine. Заповедная зона, хотя какой тип экономической деятельности запрещенных биологическое разнообразие, экосистемы защищены. Святилище ремень будет осуществляться ограниченные экономической деятельности в определенном порядке. Количество посетителей зоны отдыха регулируется. Национальный парк Баянаульский, охрана природы, особая роль в содействии использованию медицинской помощи на благо народа, научного, культурного и эстетического значения.Возраста Bayanaulsky закрыто живописное озеро район. Побережье дома отдыха, "Баянтау" туристическая база, студенты могут дышать лагеря. очистка воды озеро для лечения кожных заболеваний. Возраст и Sabandykol, Toraygir и озер бассейна Джунгарского нашествия вернулись на поверхность отважных казахских войск во главе старый, когда противник был одним из исторических мест. Озеро назван в честь героя Жасыбай. Могила героя Жасыбай побережья.И Sabandykol - "Козы Корпеш и Баян Сулу" Согласно легенде, красивый Баян не для купания, мыло для рук, удалите его из озера. Таким образом, вода озера была мягкие свойства высвобождения грязи. Тогда Сабындыколь называется.