Нужен топик на английском языке на тему Sport (типо my hobby) минимум 20 предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i like sport.Sport is my hobby.Sport is not only my hobby but my,life too.My favourite type of sport is football.I watch football from TV every day.You run and breathe in fresh air.It is very good for your body.Especially football helps this because we must run.