Нужно написать диолог одноклассников о том что у вас болит и тд. и тп. на английском языке!!! с переводом на русский язык!!! Подскажите пожалуйста!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hello, Jack -Hi, Susie -How are you? -I'm very bad... -Why? What had happened -I have a head ache, and high temperature -Quickly go to the downstairs to the medicine room and to our teacher! -But there will a control work in Math, I must write it -Noo, it isn't safely at all -Maybe ypu are write -Yes. Go go go quickly. And I will tell to Math's teacher about you -Ok, Jack. And you are a good friend