Нужно написать на украинском 5-6 строчек о творчестве Тараса Шевченко

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Тарас Григорович Шевченко був талановитою людиною. Він обожнював свою справу. Його твори душевні(думаю это слово не правильно написала), та з любовю до країни. Тарас хотів донести до людей, що б вони любили свою країну. Мені дуже подобается творчість Тараса Григоровича Шевченка.
Гость
Тарас Шевченко- великий український поет. Він є засновником сучасної української літературної мови. Шевченко народився в родині кріпака в селі Моринці у 1814 році. Юний Тарас дуже рано став сиротою. Він був пастухом,  батраком у попа, а коли йому виповнилося чотирнадцять, хазяїн забрав його у свій будинок як хлопчика-слугу  - "козачка". У  1829 році хазяїн Шевченка переїхав у Вільно, а потім - Санкт-Петербург. Хлопчика-слугу він узяв із собою. З ранніх років Шевченко любив малювати, хазяїн вирішив зробити його кріпосним художником. Його смерть 10 березня стала великою утратою для української літератури і  визвольного руху - А. Герцен написав і опублікував велику статтю на  смерть Шевченка у своєму журналі "Дзвін" у Лондоні. Шевченко - улюблений автор мільйонів українців, справжгій народний поет. Його твори перекладені багатьма мовами.