Нужно написать протевоположные слова пример:close-open слова:large,in the morning,wrong,summmer,hight,cold

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Large-little In the morning- in the night Wrong- right или correct Summer- winter Hight- bottom Cold- warm
Гость
large-thin, in the morning-in the evening, wrong-right, summer-winter, hight-depression, cold-heat.