Нужно придумать предложения с каждым словом на английском языке (6 предложений) understand, take, photos, speak English, pupils, play football....ПОМОГИТЕ

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She presumes to understand you. You can take a photo of Max. He can speak English but he can't write it very well. About 40 pupils study music here. The boys wanted to play football.