Нужно сделать в пассивном залоге. Пожалуйста помогите. 1) Dangerous materials contaminate the air we

Нужно сделать в пассивном залоге. Пожалуйста помогите. 1) Dangerous materials contaminate the air webreathe. 2) People are developing tumour and leukemia. 3) Chemical, biological and radioactive pollution affects flora and fauna. 4) Radioactive pollution causes premature death.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. The air we breathe is contaminated by dangerous materials. 2. Tumor and leukemia are being developed by people. 3. Flora and fauna are affected by chemical, biological and radioactive pollution 4. Premature detah is caused by radioactive pollution.