Нужно составить 10 предложений в утвердительной форме, 10 предложений в отрицательной и 10 в вопросительной. и всё в пассивном залоге на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Bread is eaten every day She was asked at the lesson  The new shop was opened yesterday The poem was transleted  the plant was plantad  the room was cleaned I was taught this sciense  The cake was eaten him the party was organisated  The homework was dome