Нужно только определить страдательный залог и его время. Остальное не нужно. Зара?

Нужно только определить страдательный залог и его время. Остальное не нужно. Зара??ее спасибо. 50 БАЛЛОВ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1is painted-present simple passive 2is writte -present simple passive 3is closed-present simple passive 4have been told-present perfect passive. was invited-past simple passive 5was laughed at-past simple passive 6is refferred-present simple passive 7is done-present simple passive 8will be listened to-future simple passive